Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Австралија во посета на Авганистан


Премиерот на Австралија Џулија Гилард беше во посета на Авганистан, каде се сретна со претседателот Хамид Карзаи и ја отвори новата австралиска амбасада во Кабул. Јавноста не беше информирана за планот за посетата на Гилард која се случи една недела по инцидентот во Авганистан во кој загинаа тројца австралиски војници.
XS
SM
MD
LG