Достапни линкови

logo-print

Во понеделник ќе биде познат новиот грчки Премиер


Лидери на Грција се договорија формирање на нова коалициона влада, соопшти кабинетот на претседателот Каролос Папуљас.
Премиерот Јоргос Папандреу се согласил дека нема да го предводи новиот кабинет, со вели во соопштението изадено по кризните разговори во Атина.
Премиерот и лидер на ПАСОК Папандреу и лидерот на главната опозициона партија Андонис Самарас присуствале на разговорите кај претседателот Каролос Папуљас.
Разговорите продолжуваат во понеделник, а ќе треба да се одлучи кој ќе ја предводи владата.
XS
SM
MD
LG