Достапни линкови

logo-print

Најмалку 10 мртви во бомбашки напади на пазар во Багдад


Архивска фотографија: Бомбашки напад во Багдад на 15 август 2011 година.

Архивска фотографија: Бомбашки напад во Багдад на 15 август 2011 година.

Три експлозии одекнаа на преполн пазар во Багдад. Полицијата и здравствените власти соопштуваат дека има „голем број“ жртви. Првичните информации велат дека во експлозиите загинале најмалку 10 луѓе. Експлозиите се случиле во комерцијалната област Шурџа во ирачкиот главен град. Неколку бомбашки напади се случија вчера во Багдад и во околината.
XS
SM
MD
LG