Достапни линкови

logo-print

Арапската лига бара почитување на планот за Сирија


Генералниот секретар на Арапската лига, Набил Ал Араби, ја повика Сирија да се придржува до планот на лигата за завршување на насилствата во земјата и предупреди на „катастрофални последици“, ако планот не успее. Тој исто така ги предупреди сите засегнати страни да го почитуваат планот кој предвидува повлекување на армијата од улиците, ослободување на политичките затвореници и преговори меѓу власта и опозицијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG