Достапни линкови

logo-print

Саркози ја осуди иранската нуклеарна програма


Францускиот претседател Никола Саркози

Францускиот претседател Никола Саркози

Францускиот претседател Никола Саркози денеска во Кан изјави дека Франција нема да стои настрана доколку биде доведено под прашалник постоењето на Израел. Тој притоа ја осуди иранската нуклеарна програма. До ова доаѓа само неколку часа пред најавениот извештај на Обединетите нации во кој, според очекувањата, може да биде потенцирано дека Иран се обидува да дојде до нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG