Достапни линкови

Во Пеќ, состанок за регионалната безбедност


Фатмир Бесими

Фатмир Бесими

Министерот за одбрана на Македонија Фатмир Бесими денеска учествуваше на првиот Регионален министерски состанок, кој првпат се одржува на Косово, а на кој учествуваа министри за одбрана и високи преставници од Албанија, Црна Гора, Хрватска, Словенија, како и адмиралот Марк Монтгомери од Европската Команда на Соединетите држави. На состанокот, како што соопшти Министерството за одбрана, била потпишана заедничка изјава за натамошно продлабочување и зајакнување на односите на земјите од регионот.
XS
SM
MD
LG