Достапни линкови

Во Сирија од утре 7 дена амнестија


Претседателот на Сирија Башар ал Асад

Претседателот на Сирија Башар ал Асад

Државната телевизија во Сирија објави дека Амнестија ќе важи за сите кои ќе го предадат оружјето до 12 Ноември, а кои не извршиле убиство.

Едно неделната амнестија започнува утре.

Според Обединетите Нации, над 3 илјади лица се убиени во насилствата на владините сили против демонстрантите кои почнаа во средината на Март.
XS
SM
MD
LG