Достапни линкови

logo-print

Претседателот на ЕП Јиржи Бузек во посета на БиХ


Јержи Бузек

Јержи Бузек

Претседателот на Европскиот парламент Јежи Бузек ја почнува дводневата посета на БИХ со која ја завршува посетата на регионот.
Најaвени се разговори со официјални претставници на Парламентарното собрание и со трочленото Претседателстсво на БИХ.

Претседателот на Европскиот парламент Јежи Бузек изјави синоќа во Белград дека портата на Европската унија е ширум отворена за Србија, но оти земјата треба да стори уште многу во спроведувањето на потребните реформи.
XS
SM
MD
LG