Достапни линкови

logo-print

Еден загинат во пожар на траект во Црвеното Море


Акаба.

Акаба.

Еден човек загина во пожар што изби на траект во Црвеното Море. Траектот превезувал 1.230 патници од Јордан кон Египет. Останатите патници биле евакуаирани, а пожарот бил изгаснат, соопшти портапролот на јорданската цивилна одбрана. Траектот се запалил кусо време откако испловил од јорданското пристаниште Акаба.
XS
SM
MD
LG