Достапни линкови

logo-print

Контаминираната вода со цијанид во Сибир ќе влезе за 10 дена


Kazakhstan - Bridge across the Irtysh River.

Kazakhstan - Bridge across the Irtysh River.

Русија очекува дека водата контаминирана со цијанид од Казахстан преку реката Иртуш ќе влезе на руска територија во сибирски Омск на 12 или 13 Ноември.
Руското министерство за итност се готви за да се справи со ситуацијата, а критики се упатени до Казахстан затоа што инцидентот во Секировск го пријави со неколку дневно задоцнување.
XS
SM
MD
LG