Достапни линкови

logo-print

Сирија поставува мини на границата со Либан


Башар ал Асад

Башар ал Асад

Сирија поставува нагазни мини на територијата по должина на границата со Либан, јавуваат агенциите, оценувајќи дека ваквиот потег покажува колку е разнишан режимот на претседателот Башар ал Асад откако пред осум месец почнаа протестите против него. Сиријскиот режим е под притисок и на меѓународната заедница со барање да престане да употребува насилство врз демонстрантите.
XS
SM
MD
LG