Достапни линкови

logo-print

Ле Пен во Музејот за холокаустот во Вашингтон


Кандидатката за иден француски претседател од крајно десничарскиот Национален фронт Марин Ле Пен која престојува во Соединетите држави го посети Меморијалниот музеј на холокаустот во Вашингтон за да им оддаде почит на над 6 милиони убиени евреи за време на Втората светска војна. Овој нејзин потег се оценува како драматичен гест на дистацирање од политиката на нејзиниот татко, поранешниот лидер на Националниот фронт Жан Мари Ле Пен.
XS
SM
MD
LG