Достапни линкови

logo-print

Палестинците реагираат на новите потези на Израел


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Палестинците остро реагираа на израeлските чекори кои уследија откако деновиве беше прифатенo палестинското членство во УНЕСКО. Од кабинетот на палестинскиот претседател е оценето дека забрзувањето на градењето на еврејските населби и замрзнувањето на даночните исплати за палестинците ќе имаат негативни последици врз целиот регион.
XS
SM
MD
LG