Достапни линкови

logo-print

Во Истанбул конференција за Авганистан


Во Истанбул денеска се одржува меѓународна конференција за безбедноста во Авганистан по планираното повлекување на странските сили од таа земја во 2014 година. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи се очекува да претстави нацрт декларација за нов регионален договор за безбедност и соработка.
XS
SM
MD
LG