Достапни линкови

logo-print

Изрaeл повторно ќе гради на Западниот брег


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху нареди да бидат изградени уште 2000 илјади домови за Израелците. Според соопштението новите градби ќе бидат лоцирани во близина на Ерусалим, кој Нетанјаху верува дека ќе биде дел од Израел кога ќе биде постигнат мир со Палестинците.
XS
SM
MD
LG