Достапни линкови

logo-print

Дел од ПАСОК бараат оставка од Папандреу


Шест високи членови на грчката владечка партија побарале од премиерот Јоргос Папандреу да си поднесе оставка, јавува грчката новинска аегнција АНА. Како што се јавува, во писмото што му го испратиле на премиерот е наведено дека на земјата и е потребна легитимна политичка влада а не план за национално изјаснување. Шестмината потписници на барањето за оставка се членови на Советот на ПАСОК и блиски соработници на поранешниот премиер Костас Симитис.
XS
SM
MD
LG