Достапни линкови

logo-print

Рози за ВД претседателот на Киргистан


Активисти во Киргистан најавија дека јавно ќе и се заблагодарат на досегашниот В.Д. претседател на земјата Роза Отумбаева за надзорот на една од неколкуте мирни транзиции на власта во централна Азија. Отумбаева ќе ја предаде функцијата на Алмазбек Атамбаев, победник на претседателските избори кои во земјата се одржаа на 30 Октомври. Активистите планираат да ја изразат благодарноста со поставување на рози пред претседатексата резиденција во Бишкек.
XS
SM
MD
LG