Достапни линкови

logo-print

Израел со предупредување до земјите кои го поддржа палестинското членство во УНЕСКО


Изралескиот амбасадор Нимрод Баркан во УНЕСКО денеска предупреди дека оние кои што го поддржаа палестинското членство во организација ќе го изгубат своето влијание врз Израел. Тој во изјавата за новинската агенција Франс Прес исткнал дека откако Франција гласала за резолуцијата, со тоа ќе се намали нејзината способност да има какво било влијание врз изралеската позиција.
XS
SM
MD
LG