Достапни линкови

logo-print

Во самубиствен напад убиени тројца авганистанци


Тројца цивили во Авганистан биле убиени во денешниот самоубиствен напад во Кандахар. Нападот се случил во близина на Канцеларијата на Високиот комесар за бегалци на Обединетите нации, а одговорнооста ја презедоа талибанците. Во саботниот самоубиствен напад во Кабул загинаа 13 луѓе.
XS
SM
MD
LG