Достапни линкови

logo-print

Кинескиот претседател во посета на Австрија


Ху Џинтао

Ху Џинтао

Кинескиот претседател Ху Џинтао пристигна во официјална посета на Австрија, пред важниот состанок на Групата 20 најголеми светски економии, што ќе биде одржан во Франција. Оваа посета доаѓа по минатонеделниот повик од ЕУ до Кина да инвестира и да помогне за излез од должничката криза во која западнаа неколку земји од Унијата. Инаку, дводневниот самит на Г20 ќе биде одржан во Кан кон крајот на неделава.
XS
SM
MD
LG