Достапни линкови

logo-print

Спречени нови поплави во Бангкок


Жителите на Бангкок здивнаа откако системот прегради за заштита од поплави спречија реката Чао Праја да направи големи штети. Нивото на реката е највисоко во изминативе 60 години и денеска се очекуваше со излевањето да предизвика големи штети. Вчера десетици илјади луѓе го напуштија Бангкок. Во поплавите предизвикани од монсунските дождови што го зафтија Тајланд од средината на јуни досега загинаа над 370 луѓе .
XS
SM
MD
LG