Достапни линкови

Немири по фудбалски натпревар во Бугарија


Архивска фотографија

Архивска фотографија

Бугарската полиција соопшти дека синоќа упасила 34 фудбалски хулигани за време на судирите меѓу навивачите на софиските клубови ЦСКА и Левски, до кои дојде по натпреварот меѓу двата градски ривали.
Уапсените се обвинети за нарушување на јавниот ред и мир. При синоќешните немири повредени се двајца полицајци и опожарен е автомобилот на фудбалерот на ЦСКА, Иван Бандаловски.
XS
SM
MD
LG