Достапни линкови

logo-print

Најмалку 23 работници загинале во Кина


Најмалку 23 градежни работници загинале денеска во Кина кога возилото со кое што патувале се превртело во тунел, соопштија кинеските власти. Повеќе детали за инцидентот нема. При несреќата се повредени уште десетина работници од кои 5 -мина се во критична здравствена состојба.
XS
SM
MD
LG