Достапни линкови

logo-print

Арапската лига бара крај на насилствата во Сирија


Делегација на Арапската лига на состанок со Баша ал Асад

Делегација на Арапската лига на состанок со Баша ал Асад

Арапската лига испрати итна порака до сирискиот претседател Башар ал Асад со барање да ги запре седум месечните насилства против цивилите кои протестираат против неговото владеење. До ова дојде откако само вчера, според извештаи на сириските активисти за човекови права, биле убиени 40 луѓе. Делегација на Арапската лига утре во Доха треба да се состане со претставници на Сирија.
XS
SM
MD
LG