Достапни линкови

logo-print

Убиени 30 цивили во Сирија


Сиријските активисти соопштија дека безбедносните сили денеска убиле најмалку 30 цивили во акцијата пред џамиите со цел да ги блокираат анти-владините протести по петочната молитва. Инаку, анти-владините демонстранти побараа од НАТО да воведе зона забранета за летови над Сирија, како што беше случајот со Либија, со цел да се заштитат демонстрантите од владините сили.
XS
SM
MD
LG