Достапни линкови

logo-print

Пакистан тестираше проектил од среден дострел


Пакистанската армија денеска соопшти дека тестирала проектил од среден дострел, со можност за нуклеарно полнење. Проектилот бил од пакистанско производство со дострел од 700 километри.
XS
SM
MD
LG