Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов се сретна со принцот Алберт Втори од Монако


Средба на претседателот Ѓорге Иванов со принцот Алберт Втори

Средба на претседателот Ѓорге Иванов со принцот Алберт Втори

Претседател Ѓорге Иванов денеска во Монте Карло се сретна со принцот Алберт Втори од Монако во рамките на Петтиот меѓународен форум „Мир и спорт“. На средбата тие разговарале за можностите за унапредување на меѓусебната соработка меѓу двете земји, особено во областа на културата спортот и туризмот, јавува новинската агенција МИА. Претходно, Иванов присуствувал н пленарна сесија на Форумот, што се одржува под покровителство на принцот од Монако, а синоќа оддржал говор на свеченото отворање.
XS
SM
MD
LG