Достапни линкови

logo-print

Советот за Безбедност ќе гласа за окончување на мисијата во Либија


Портпаролот на француското министертво за надворешни работи Бернанд Валеро изјави дека Советот за Безбедност на Обединетите Нации денеска ќе гласа за резолуцијата со која треба да се оконча операцијата на НАТО во Либија. Тој додаде дека Советот ќе ја усвои резолуцијата со која од 31 октомври НАТО ќе ги изгуби овластувањата за употреба на сила за заштита на цивилите во Либија.
XS
SM
MD
LG