Достапни линкови

logo-print

Во Турција крај на воената операција против ПКК


Турскиот министер за одбрана Исмет Јилмаз прогласи крај на широката операција на турската армија против бунтовниците од Курдската работничка партија во југоисточна Турција, пренесоа агенциите.
Операцијата беше преземена како одговор на серијата напади на курдските бунтовници против воени и полициски позиции во кои беа убиени 24 турски војници.
XS
SM
MD
LG