Достапни линкови

logo-print

Бегање пред поплавите во Бангкок


Илјадници жители на главниот град на Тајлнад Бангкок ги напуштаат домовите поради поплавите што се очекуваат во текот на претстојниот викенд. Владата наредните денови ги прогласи за неработни со цел луѓето да се подготват за евакуација од 9 милионскиот Бангкок.
XS
SM
MD
LG