Достапни линкови

logo-print

Продолжува парламентарната расправа за извештајот на ЕК


Собранието на Македонија денеска ќе ја продолжи 11 седница со разгледување на Извештајот на Европската комисија. На дневниот ред на шестото продолжение, меѓу другото, се и предлог законите за изменување и дополнување на Законот за инспекциски надзор и на Законот за заштита на децата, по скратена постапка.
XS
SM
MD
LG