Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Пакистан


Бомба експлодирала денеска во главниот пазар во пакистанскиот град Пешавар. Полицијата соопшти дека притоа единаесет луѓе биле повредени, од кои тројца потешко. Пешавар често е цел на напади на пакистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG