Достапни линкови

logo-print

Србите од Северно Косово ќе ослободат патна лента за КФОР


Барикадите во Северно Косово

Барикадите во Северно Косово

Ослободување на една патна лента за снабдување на меѓународните сили на граничните пунктови со Србија- Брњак и Јариње предложиле претседателите на четири српски општини во Северно Косово на средбата со силите на КФОР.
Во соопштението на општините Звечан, Зубин Поток, Лепосавиќ и Косовска Митровица се вели дека реализирањето на планот ќе почне денеска во 9 часот и вклучува ослободување на една патна лента во определена насока.
XS
SM
MD
LG