Достапни линкови

logo-print

Сирискиот претседател Асад се сретна со арапските министри


Средбата меѓу сирискиот претседател Башар ал Асад со министрите

Средбата меѓу сирискиот претседател Башар ал Асад со министрите

Сирискиот претседател Башар ал Асад се сретна со министрите од Арапската лига со цел да се стави крај на насилството кое трае со месеци. Шефот на делегацијата на Арапската лига, катарскиот премиер Шеикот Хамад ал Хани изјави дека разговорите биле срдечни и искрени и дека министрите повторно ќе се сретнат со сириските власти на 30 октомври.
XS
SM
MD
LG