Достапни линкови

logo-print

Алкохолот ја уби Ејми Вајнхаус


Британски судски вештак изјави дека британската пеачка Ејми Вајнхаус умрела од алкохолно труење. Двесетиседумгодишната соул дива долго време се лечеше од зависност од дрога и алкохол , и на 23 јули годинава беше пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Првичната аутопсија не покажа веднаш резултати но покажа дека не мало дрога во нејзиното тело.
XS
SM
MD
LG