Достапни линкови

logo-print

Прв комерцијален лет на Дримлајнер


Новиот боинг 787, наречен Дримлајнер, денеска го имаше својот прв комерцијален лет, на линијата од Токио до Хонг Конг. Компанијата Боинг соопшти дека поради материјалите користени за конструкција на новиот авион, тој е за 20 насто поекономичен во врска со потрошувачката на гориво. Денешниот лет е чартер, а Дримлајнерот ќе лета на редовни линии од наредниот месец.
XS
SM
MD
LG