Достапни линкови

logo-print

Македонија испраќа помош за настраданите од земјотресот во Турција


Шатори во кои се сместени настраданите од земјотресот

Шатори во кои се сместени настраданите од земјотресот

Парична помош од 100 илјади евра Макеоднија ќе испрати во Турција за поддршка на настраданите и санирање на големите штети предизвикани од земјотрес во провинцијата Ван, одлучи Владата.
Владата го задолжила и министерот без ресор, Хади Незир, да ги продолжи контактите со Амбасадата на Република Турција во Македонија за да се види што уште Македонија може да направи за да им се помогне на настраданите во турската провинција Ван.
XS
SM
MD
LG