Достапни линкови

logo-print

КФОР не оди на средба со српските преставници од северот на Косово


Командантот на КФОР во близина на барикадите на северот на Косово

Командантот на КФОР во близина на барикадите на северот на Косово

Командантот на КФОР Ерхард Древс нема да присуствува на денешниот состанок на кој го повикаа преставниците на четирите српски општини од северно Косово, соопшти портпаролот на КФОР. Според КФОР, генералот Древс досега неколку пари се среќавал со преставниците на српските општини , но на денешниот состанок нема да оди. Ставот на КОФР е слободното движење без никакви предуслови да важи како за меѓународнаите организации, така и за сите граѓани на Косово а тоа е и дел од одговорностите на КФОР, рекол портпаролот.
XS
SM
MD
LG