Достапни линкови

Јемен-Салех повторно најавува повлекување


Претседателот на Јемен, Али Абдула Салех.

Претседателот на Јемен, Али Абдула Салех.

Американиот Стејт департмент соопшти дека претседателот на Јемен, Али Абдула Салех, му рекол на американскиот амбасадор во таа земја дека е посветен на планот да се повлече од власт поради политичкото насилство.
Салех и претходно најавувал повлекување, но не го остварил ветеното. Советот за безбедност на ОН и Соединетите американски држави го повикаа Салех веднаш да започне со трансферот на власта.
XS
SM
MD
LG