Достапни линкови

logo-print

Се очекуваат резултати од изборите во Тунис


Денеска се очекуваат официјалните резултати од првите слободни избори во Тунис. Партијата Енахда веќе прогласи победа на изборите кој се одржаа во неделата, први во земјата од која се проширија востанија низ целиот регион. Два дена по рекордната излезност од 90 проценти, службениците се уште ги пребројуваат гласовите од некои населени места.
XS
SM
MD
LG