Достапни линкови

logo-print
Десетици илјади луѓе во Бенгази денеска го слават ослободувањето на Либија по 42 години владеење на еден човек. Новите либиски власти ветија дека наскоро ќе изготват нов устав, за еден месец ќе формираат привремена влада и дека за 8 месеци ќе се оддржат парламентарни избори. Привремениот премиер Махмуд Џибрил соопшти дека ќе поднесе оставка по прогласувањето на ослободувањето.
XS
SM
MD
LG