Достапни линкови

logo-print

Неуспешен обид за атентат врз авганистански министер


Авганистанското министерство за внатрешни работи денеска соопшти дека е направен неуспешен обид за атентат на министерот за внатрешни работи во Парван , северно од Кабул. Во соопштението е наведено дека станува збор за напад на бомбаш самоубиец кој не успеал да ја активира бомбата, затоа што телохранителите на министерот го убиле веднаш штом го забележале дека му се приближува на министерот.
XS
SM
MD
LG