Достапни линкови

logo-print

Бројот на загинати во Јемен расте


Најмалку 20 луѓе загинале во Јемен кога безбедносните сили лојални на претседателот Али Абдула Салех гранатирале населба во Сана, јавуваат новинските агенции. Претходно Обединетите Нации го повикаа Салех да се симне од власт. Советот за безбедност донесе резолуција со која се осудува насилството во Јемен.
XS
SM
MD
LG