Достапни линкови

logo-print

Лидерите на ЕУ ќе кројат план за спас на еврото


Лидерите на Франција и Германија Никола Саркози и Ангела Меркел сметаа дека во ЕУ e постигнат напредок во планот за спасување од должничката криза. Тоа го соопштија по состанокот на лидерите од ЕУ во Брисел, пред денешниот самит.На Самитот денеска ќе се зборува за план за зајакнување на еврото и европските банки и како да не дозволат должничката криза да не се прошири и на другите земји како Италија и Шпанија.
XS
SM
MD
LG