Достапни линкови

logo-print

Либија ќе прогласи крај на војната


Новите власти во Либија денеска се очекува да го прогласат крајот на 8 месечната граѓанска војна и дека земјата е конечно ослободена од режимот на убиениот диктатор Моамер Гадафи. Илјадници луѓе ќе присуствуваат на плоштадот на Бенгази каде што Националниот Совет треба да ја прочита декларацијата на слободна Либија. Либиските власти се уште не знаат што ќе прават со посмртните останки на Гадафи .
XS
SM
MD
LG