Достапни линкови

logo-print

Се зголемува бројот на загинати курски бунтовници


Најмалку 30 курдски бунтовници се убиени денеска при турските воени операции по нападот на Курдите врз турските војници минататa недела, јавуваат турските медиуми. Според нивните извештаи воените опреации се извршуваат во провинцијата Хакани во југоисточниот и северниот дел на Ирак каде што се наоѓаат базите на Курската Работничка Партија. Околу 50 бунтовници загинале при турските напади во изминативе неколку дена, откако Курдите го извршија најсмртоносниот напад до сега.
XS
SM
MD
LG