Достапни линкови

logo-print

Сеуште не се знае што со телото на Гадафи


Телото на убиениот поранешен лидер на Либија Моамер Гадафи е поставено во фрижидер во еден комерцијален центар во градот Мисрата, а новите либијските власти сеуште не решиле што со него. Во меѓувреме, племето на Гадафи бара од Националниот Транзиционен Совет да им го предаде телото на Гадафи за да го погребаат во Сирте, според исламските обичаи.
XS
SM
MD
LG