Достапни линкови

logo-print

Ахмети бара помош од Волебек за името


Претседателот на ДУИ Али Ахмети

Претседателот на ДУИ Али Ахмети

Претседателот на ДУИ Али Ахмети на денешената средба со високиот комесар на ОБСЕ за малцински заедници Кнут Волебек, како што е соопштено од ДУИ, побарал помош од него и од другите пријатели од меѓународната заедница за да се реши прашањето за името без натамошни одлагања затоа што само на овој начин Македонија може да се зачлени во НАТО. ,,Вие и другите пријатели во меѓународната заедница, помогнете ни за да станеме дел од НАТО па потоа повикувајте не на одговорност за исполнување на реформите и условите за членство во Европската унија,, изјавил Ахмети.
XS
SM
MD
LG