Достапни линкови

logo-print

Препорака за крај на мисијата на НАТО во Либија


Aдмирал Џејмс Ставридис

Aдмирал Џејмс Ставридис

Командантот на НАТО адмирал Џејмс Ставридис пред денешниот состанок на Североатлантскиот совет најави дека ќе препорача крај на мисијата на Алијансата во Либија. Во меѓувреме Обединетите нации соопштија дека би требало да се изврши целосна истрага во врска со вчерашното загинување на поранешниот либијски лидер Моамер Гадафи. Националениот преоден совет ги демантираше наводите дека тој бил егзекутран.
XS
SM
MD
LG