Достапни линкови

logo-print

Шефот на дипломатијата Попоски во Приштина


Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски

Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски

Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски денеска во Приштина изјави дека прашањето на северот на Косово не може да се реши со промена на границите, туку со интеграција. ,,Европската унија ни даде одлична рамка и тоа треба да ни биде патоказ, а не да се враќаме на решенија кои им припаѓаат на минатиот век,, оцени Попоски на прес конференцијата по состанокот со косовскиот министер за надворешни работи Енвер Хоџај кој од своја страна изјави дека ситуацијата на северот на Косово била наследена од режимот на Слободан Милошевиќ.
XS
SM
MD
LG